SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

Web Siteniz Hedef Trafik ve Değeri Hak Ediyor!

SEO

Arama motorlarının doğal sonuçlarında web sitenizin yükselebilmesi için yapılan çalışmalara arama motoru optimizasyonu denir. SEO, temel olarak site içi optimizasyon ve site dışı optimizasyon olarak ikiye ayrılmaktadır. Hexocode sitenizi inşa ederken temel ve modern SEO kurallarını dikkate alır ve web sitenizi bu kurallara göre inşaa eder. Yine içerik yönetim yazılımı olarak kullandığımız yöntemler, eşsiz, çok güçlü bir SEO aracına sahiptir ve bir çok ayarı otomatik olarak yapar. Böylece sizler, detaylı bilgi sahibi olmadan ve ciddi bir operasyonel yüke girmeden web sitelerinizi arama motorlarının sevdiği biçimde yapılandırabilirsiniz.

Neler Sağlar

Sizden haber almak isteyip istemeseler de tüketicilere ulaşmayı içeren geleneksel "giden" reklam kanallarının aksine, gelen yöntemler, hedef kitlenizin bilgi istediklerinde sizi bulmalarını kolaylaştırmaya odaklanır. Kullanıcılar sektörünüzü araştırmak için biraz zaman harcamaya veya belirli bir ürün türü için seçenekleri hakkında daha fazla şey öğrenmeye hazır olduklarında, sizi kendi başlarına bulabilirler. Bu yalnızca tüketiciler için çok daha uygun olmakla kalmaz, aynı zamanda işletmeniz için daha nitelikli olası satışlar sağlar. Google'ın organik sıralaması tamamen, algoritmasının herhangi bir sorgu için en iyi sonuç olarak belirlediği şeye dayanmaktadır. Bu, arama motorunun kullanıcılarını yönlendirmeye değer gördüğü bir sayfa oluşturduğunuzda, siz onu yayınladıktan sonra aylarca (hatta yıllarca) sitenize trafik çekmeye devam edebileceği anlamına gelir.

seo

Tamamlayıcı Etki

Site değerlendirmesi SEO sürecindeki ilk adım tam bir değerlendirmedir. Bir site daha önce optimize edilmiş olsun ya da olmasın, sıralamalarını etkileyen tüm faktörleri ve şirketin en önemli hedef anahtar kelimeleri için sonuç sayfalarının neresinde olduğunu değerlendireceklerdir. Ayrıca sayfa yükleme süreleri, gezinme kurulumu ve site yapısı gibi kullanıcı deneyimini etkileyen önemli sorunları da arayacaklardır. Son olarak, çoğu SEO uzmanı site değerlendirmesi sırasında müşterinin rakiplerini de dikkate alacaktır. Benzer anahtar kelimeleri ve aynı kitleyi hedefleyen diğer siteleri belirleyecek ve ardından neyi iyi yaptıklarını değerlendirecekler. Tüm bu bilgiler, hangi değişikliklerin yapılması gerektiğini belirlemelerine yardımcı olacaktır. Ardından, hangisinin en büyük etkiye sahip olacağına bağlı olarak bu değişikliklere öncelik verebilirler.Devam eden optimizasyon ve test Değerlendirmelerinden sonra, bir SEO belirledikleri öncelikler üzerinde çalışmaya başlayacaktır. Anahtar kelime araştırması yapacaklar, seçtikleri anahtar kelimeler için sayfaları optimize edecekler ve kullanılabilirlik sorunlarını çözecekler. Bu ilk optimizasyon süreci tek başına genellikle birkaç ay sürer, ancak burada bitmediğini bilmek önemlidir. Bunun nedeni, SEO'nun uzun vadeli bir strateji olmasıdır.

Zirvede Olmak

Birlikte Başaralım...

Sizi ve sesinizi dünyaya duyurmak için tasarımcılar, programcılar ve çok yönlü teknoloji sihirbazlarından oluşan bir ekibi tek bir çatı altında topladık. Sesini duyurma zamanın geldi ve geçiyor! Deneyimli Ekibimiz İhtiyaçlarınızı Karşılamak İçin Burada. Sizi dinliyoruz ve benzersiz deneyimler yaşatıyoruz.

Başlayalım!